Pomoc drogowa – laweta Płock

pomoc drogowa płock

Potrzebujesz lawety w Płocku?

Wśród większości osób istnieje przekonanie, że tylko stare samochody się psują. To oczywiście bzdura. Awarii ulec może także nowe auto, nawet takie, które ma mniej niż trzy lata. Bez względu na to, ile lat ma samochód i do jakiej klasy aut się zalicza, w przypadku awarii niezbędna będzie laweta płock. To na nią wciąga się uszkodzone auto i transportuje się je do najbliższego albo wybranego przez właściciela auta warsztatu.

pomoc drogowa laweta płock

Pan Samochodzik udzieli natychmiastowej pomocy drogowej w Płocku

Jednymi z najczęstszych powodów, w których niezbędne jest wezwanie lawety płock, są wypadki albo stłuczki. Samochody w nich uczestniczące mogą być tak poważnie uszkodzone, że w ogóle nie będą mogły samodzielnie kontynuować jazdy. Czasami nawet lekkie uszkodzenie (na przykład w czasie stłuczki) powoduje, że samochód trzeba przetransportować na lawecie. Uszkodzeniu bowiem mógł ulec na przykład błotnik, który zawadza o oponę koła i może ją całkowicie zniszczyć.

W nowych autach, zwłaszcza w samochodach wysokiej klasy, producenci montują bardzo dużo elektroniki. To właśnie ona potrafi unieruchomić samochód. Wystarczy, że awarii ulegnie któryś z czujników zamontowanych w aucie (na przykład czujnik odpowiedzialny za system ABS albo za sprawdzanie odpowiedniego ciśnienia w kole) a już samochód będzie trzeba transportować na lawecie.

Wiele samochodów, zwłaszcza francuskich, posiadało bardzo nowoczesne karty, które zastępowały typowy kluczyk. Kiedy taka karta ulegała awarii, również trzeba było wzywać lawetę i transportować samochód do specjalistycznego warsztatu.

Jeszcze o nowoczesnych samochodach. Wiele z nich ma w wyposażeniu specjalny układ, który sprawdza jakość tankowanego paliwa. Kiedy taki układ wykrył, że w zatankowanym paliwie znajdowało się zbyt wiele wody, natychmiast unieruchamiał samochód. I znów właścicielowi auta nie pozostawało nic innego, jak wezwanie pomocy z lawetą i transportowanie auta do warsztatu, gdzie trzeba przeczyścić wszystkie filtry i odpompować złej jakości paliwo.

A co wtedy, gdy właściciel auta pomyli się i zamiast oleju napędowego do samochodu z silnikiem wysokoprężnym naleje benzyny? Znów będzie potrzebna pomoc lawety płock. Auto na lawecie musi być odtransportowane do warsztatu, tam znów trzeba odpompować benzynę ze zbiornika i oczyścić wszystkie układy w silniku.

To wszystko nieliczne zastosowania lawet. Warto pamiętać jeszcze o szeregu awarii mechanicznych, do których może dojść w czasie długiej podróży. One również mogą spowodować, ze niezbędne będzie wezwanie lawety, która pomoże przetransportować niesprawny samochód do warsztatu.