Ocieplanie styropianem Przynosi Korzyści

izolacje, elewacje

Dlaczego ocieplanie styropianem się opłaca?

W naszych gospodarstwach domowych zużywamy ponad 70% energii. Jest to duże zapotrzebowanie, które musimy zmniejszyć, inaczej będziemy mieli problem z wieloma kluczowymi sprawami. Jeśli zużywamy dużo energii to wpływa, to na ogrzewanie wody, jak i wszystkich pomieszczeń. Mamy do czynienia z dużymi stratami, przez co pomieszczenia muszą być długo ogrzewane, aby udało nam się zachować ciepło. Redukcja zapotrzebowania pozwoliła, by nam na oszczędności. Aby tak się, jednak stało trzeba docieplić ściany zewnętrzne. To właśnie z zewnątrz przychodzą największe straty związane z ciepłem. Na naszym rynku znajdują się gotowe systemy dociepleń, które mimo wszystko sprawdzają się w praktyce. Ocieplanie styropianem chroni, więc nas nie tylko przed samą utratą ciepła. Materiał pełnił także rolę ochronną, która pozwalała nam oddzielić cały materiał konstrukcyjny od niszczycielskiego wpływu środowiska. Dzięki takim zabiegom udaje nam się przede wszystkim zwiększyć żywotność budynków.

 

elewacje, izolacje

Hydro-Clean wie jak prawidłowo ocieplać styropianem, zna się na elewacjach!

Poszczególne systemy ocieplania poprawiają także ogólną estetykę otoczenia. Styropian nie musi być jednolity. Może on mieć wiele kolorów, dzięki czemu doskonale dostosowuje się do elewacji. Ogólnie stosujemy dzisiaj 2 systemy ocieplania styropianem. Jednak najkorzystniej jest zastosować płyty styropianowe w połączeniu z twardą wełną mineralną. Nie są one tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także mamy pełną ochronę przed ogniem..

Systemy ociepleń, elewacji.

Niezależnie, jaki system wybierzemy pod względem budowy oba materiały są identyczne. Wyróżniają się one innymi cechami, ale izolacyjność cieplną mają w miarę zbliżoną do siebie. Najważniejsze zastosowanie takich płyt sprawdza się w okresie zimowym. To właśnie, wtedy jest największe zapotrzebowanie na ciepło. Teraz nie będziemy zmuszeni do ciągłego ogrzewania budynku. Wystarczy tylko kilka godzin podgrzewania, a ciepło i tak będzie utrzymywać się w pomieszczeniach przez wiele godzin. Wszystko dzięki temu, że system będzie redukował straty ciepła nie pozwalając na niekorzystną zmianę temperatury wewnątrz. Ostatecznie takie zastosowanie przekłada się na oszczędności związane z ogrzewaniem. Oprócz mniejszego zużycia wpływ na środowisko naturalne jest większy i nasze mieszkanie jest jednocześnie ekologiczne. Zanim, jednak przeprowadzimy jakiekolwiek prace musimy przeprowadzić analizę całego podłoża. W ten sposób unikniemy wszystkich problemów związanych z izolacją. Możemy bez żadnego problemu zastosować odpowiednią warstwę izolacyjną, która będzie przez cały czas chronić nasze mieszkanie.