Grafolog – do czego i kiedy jest potrzebny?

biegły sądowy grafolog, biegły grafolog, ekspertyzy grafologiczne, grafolog cennik, grafolog, Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz

Taki fachowiec przydaje się częściej niż może się wydawać. Grafolog.

 

Specjalista od badania pisma odręcznego wciąż przydaje się nawet w dobie nowoczesnych technologii. Zwłaszcza, że wyjątkowo ważne dokumenty są, i wszystko wskazuje na to, że nadal będą, podpisywane ręcznie. Nie tylko podpisywane, ale nawet spisywane. Dotyczy to w szczególności wszelkiego rodzaju: upoważnień, pełnomocnictw, testamentów. W skrajnych przypadkach możemy nawet stać się adresatami niewybrednych anonimów – wówczas grafolog również bywa nieoceniony. Biegły grafolog sądowy niejednokrotnie okazał się kluczową osobą przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych, podczas procesów sądowych – nie tylko tych głośnych. A jeżeli na przykład kontrahent próbuje nas oszukać? Wówczas również warto oddać dokumenty do ekspertyzy.

biegły sądowy grafolog, biegły grafolog, ekspertyzy grafologiczne, grafolog cennik, grafolog,    Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz

Grafolog i jego kompetencje.

Chociaż pojęcie badania dokumentów kojarzy się z pracą nudną i żmudną, pracy grafologa towarzyszyć może wbrew pozorom dreszczyk emocji. Ludzkie pismo jest kopalnią wiedzy o tym kto naniósł jego znaki własnoręcznie na papier. Charakter oraz konstrukcja tego pisma, sposób wyrażania się oraz pociągnięcia ręki to nasza osobista, niepowtarzalna wizytówka. Dlatego ekspertyzy grafologiczne pozwalają nie tylko na wskazanie na podstawie materiału porównawczego kto jest autorem danego tekstu. To również skarbnica wiedzy o usposobieniu, nawykach oraz temperamencie danego autora. Dobry grafolog nie jest zatem jedynie osobą analizującą „na zimno” techniczne detale pisma. Musi on być również dobrym psychologiem, aby w delikatnych sprawach móc zwrócić uwagę na subtelne niuanse niewidoczne gołym okiem. Charakter pisma to przecież także charakter człowieka – w literach oraz ich układzie ukryty. Najistotniejsze, co musi potrafić taki specjalista, a zwłaszcza biegły sądowy grafolog, to przysłowiowa umiejętność „czytania pomiędzy wierszami”.

Do czego najczęściej angażowany jest grafolog i czy to droga usługa? – grafolog cennik.

Najczęściej chyba praca grafologa polega na badaniu autentyczności podpisów. Niezależnie, czy dotyczy to spraw cywilnych, karnych, czy prawa gospodarczego – dokumenty, a zwłaszcza podpisy pod nimi bywają chętnie fałszowane. Chociaż jest to mały fragment odrębnego pisma jest on bardzo szczególny. O ile pismo samo w sobie stanowi wizytówkę autora, to jego podpis, składany co najmniej setki jeśli nie tysiące razy w życiu, jest szczególną odmianą tej wizytówki. Prawdopodobnie większość osób będzie w stanie samodzielnie, na pierwszy rzut oka, ocenić, czy podpis ich partnera – biznesowego lub życiowego – na dokumencie jest autentyczny. Jednak aby mieć pewność oraz solidne argumenty w sądzie, warto przedłożyć fachową ekspertyzę takiego podpisu. Jeżeli chodzi o podpis, zwłaszcza, kiedy dysponujemy materiałem porównawczym, to taka ekspertyza należeć powinna do mniej kosztownych usług. Zresztą większość tego typu usługodawców zamieszcza w swojej witrynie internetowej zakładkę „grafolog cennik” – to tam możemy poznać orientacyjne koszty usług. Prawdopodobnie o szczegóły kosztów takiej konkretnej usługi będziemy musieli dopytać przedstawiając zarówno dokumenty jak i materiał porównawczy oraz ewentualnie dodatkowe informacje. Jednak samo zapytanie nic przecież nie kosztuje – a wynik pracy grafologa może nam przynieść znaczne profity, nie tylko te materialne, w naszej sprawie.

Co jeszcze może zaoferować biegły grafolog?Ekspertyzy grafologiczne testamentów.

 

Kiedy mija pierwszy szok po śmierci bliskiej osoby krewni zazwyczaj przystępują do uporządkowania spraw majątkowych zmarłego. Nierzadko bywa, że jego ostatnia wola pozostawiana jest w formie odręcznie zapisanej kartki. Wówczas rodzi się też cały szereg wątpliwości co do autentyczności takiego testamentu. Ponadto niedawna żałoba zaczyna ustępować miejsca rodzinnym niesnaskom i animozjom. Czy jednak z szacunku do zmarłego nie należałoby uszanować jego prawdziwej woli? I właśnie dlatego najlepiej jest wykonać odowiednią ekspertyzę grafologiczną.

Biegły grafolog posiada doświadczenie oraz odpowiednie kompetencje, aby, przynajmniej częściowo, rozwikłać rodzinne waśnie. Na pewno jest on w stanie ustalić, czy spisany własną ręką za życia testament wujka lub ukochanej babci jest autentyczny.

Jeszcze więcej wąptliwości budzić mogą testamenty nietypowe. Spisane ręcznie na rzecz instytucji lub osoby niespokrewnionej ze spadkodawcą. Wówczas przeprowadzenie tego typu ekspertyzy jest nieodzowne. Zwłaszcza, że często bliscy zmarłego czują się potraktowani wyjątkowo niesprawiedliwie w takim przypadku.

Bardzo szczególne są też sprawy, kiedy spadkobiercą zostaje osoba, pomiędzy którą a hojnym spadkodawcą już za życia istniał poważny konflikt. Należy zatem bardzo dokładnie zbadać takiego rodzaju dokumenty. I właśnie w tym pomoże biegły grafolog.

Biegły grafolog sądowy – badanie anonimów.

Wspomniane już wcześniej nieprzyjemne anonimy lub donosy, pisane często bezpośrednio ręką autora, bywają często dowodami w procesach sądowych. Mogą to być zarówno procesy o zniesławienie, o nękanie, jak i w sprawach karnych związanych z przestępstwami najcięższego kalibru, takimi jak: zabójstwa, przestępstwa na tle seksualnym, napaści oraz wszelkie inne trudne sprawy. Treść anonimów często stanowią groźby, również karalne, próby szantażu albo oczerniania jego adresata. Oczywiście świat byłby piękny, gdyby takie przypadki w ogóle się nie zdarzały, ale są sytuacje, w których postawa Polyanny nie jest najwłaściwsza. Wówczas właśnie grafolog może pomóc zidentyfikować autora takiej plugawej korespondencji, albo po prostu potwierdzić lub wykluczyć nasze podejrzenia co do konkretnej osoby. Ekspertyzy grafologiczne pomagały niejednokrotnie w ujęciu nawet najpoważniejszych przestępców, a co dopiero – złośliwego sąsiada.

Badanie umów – ekspertyzy grafologiczne wyjaśnią ewentualne fałszerstwo.

Kiedy nagle okazuje się, że jesteśmy zmuszeni do wywiązywania się z umów i zobowiązań, przedstawionych nam na piśmie, a których nigdy nie widzieliśmy na oczy… To niemożliwe? A jednak! Jeżeli stajemy się ofiarami fałszowania jakichkolwiek dokumentów na przykład: umowy z bankiem, aneksów do umów przez nas podpisanych i tym podobnych powinniśmy walczyć o swoje prawa. Dzięki ekspertyzom grafologicznym będziemy mieli szansę udowodnić swoją uczciwość. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni również do osławionego „tłumaczenia, że nie jest się wielbłądem”. A jednak samo życie czasami stwarza takie sytuacje. Wówczas oczywiście również pomocny okaże się profesjonalny grafolog. Ale to właśnie dzięki jego zaangażowaniu i pracy będziemy mogli spać spokojnie.

Biegły grafolog potwierdzi lub obali autentyczność opinii innych biegłych.

Wydawałoby się, że to koledzy po fachu. Ale biegły biegłemu nierówny. A niestety zdarzają się również przypadki fałszowania ekspertyz przez różnego rodzaju biegłych podaczas procesów. Warto wówczas zgłosić się do niezależnego, obiektywnego, profesjonalnego grafologa aby zweryfikował autentyczność takich dokumentów.

Jak widzimy, grafolog może pomóc nam w wielu codziennych i niecodziennych sytuacjach. Być może nie ma potrzeby nagminnego korzystania z takich usług, ale w sytuacji kryzysowej i zwykle nieprzewidzianej warto pamiętać, że jest taki specjalista i że może nam przyjść z pomocą.